top of page
Szukaj
  • olszanickibonito

Wływ treningu na zdrowie dziecka

Ruch, a właściwie aktywność fizyczna to nieodłączny element naszego życia. Jeśli odpowiednio dobierzemy sobie aktywność ruchową, to będziemy mieli wpływ na lepszy rozwój naszego organizmu oraz poprawimy sobie nasze zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Ruch wpływa m.in. na prawidłowy rozwój kości, czy też na poprawę naszej wydolności.

Dzięki niemu będziemy czuć się zdecydowanie lepiej. Dlatego ważne jest, żeby zacząć już od najmłodszych lat. Im wcześniej, tym lepiej. Warto również zastanowić się nad wyborem konkretnej dyscypliny sportowej dla swojej pociechy, na przykład piłki nożnej. Ten najpopularniejszy sport na świecie może przynieść Twojemu dziecku naprawdę sporo korzyści.

Dlaczego warto grać w piłkę nożną?

Oprócz tych podstawowych korzyści, jak: poprawa wytrzymałości, siły czy szybkości, trenowanie piłki nożnej ma wiele innych zalet, np.:

1. Poprawia samopoczucie

Dzięki treningom piłkarskim (ćwiczeniom fizycznym) można zredukować swój stres. Odnosimy wrażenie, że jesteśmy bardziej zrelaksowani i odprężeni. Nasz nastrój się poprawia, a w nocy lepiej śpimy.

2. Poprawia zdolność koncentracji i uczy dyscypliny

Profesjonale treningi, a takie oferuje nasza Akademia, wiążą się ze strategią i taktyką. Te dwa jakże ważne aspekty w futbolu mają wpływ na koncentrację młodego zawodnika. Wytyczne otrzymane od trenera sprawiają, że piłkarz musi pozostać skupiony przez 90 minut. Natomiast jeśli chodzi o dyscyplinę, to każde dziecko, już od najmłodszych lat uczy się odpowiedzialności. Odpowiedzialności za siebie i drużynę.

3. Uczy zespołowości

W dzisiejszych czasach umiejętność pracy w grupie przydaje się w wielu dziedzinach życia, np. pracodawcy chętniej zatrudnią osobę, która potrafi współpracować z innymi niż egoistycznego indywidualistę. A gdzie najlepiej nauczyć się prawidłowego funkcjonowania w zespole, jak nie podczas przygody z piłką? Maluchy już od najmłodszych lat mogą dowiedzieć się, że żeby osiągnąć w życiu sukces należy połączyć siły i grać do jednej bramki.

4. Poprawia gibkość i zmniejsza ryzyko urazów

Ćwiczenia piłkarskie wpływają również na gibkość. Dzieci nie tylko są bardziej wygimnastykowane, dzięki czemu potrafią zrobić szpagat, ale też i odporność ich stawów, czy mięśni na urazy ulega polepszeniu. Ktoś zaraz sobie pomyśli: chwila, chwila, ale piłkarze dość często „łapią” kontuzje mięśniowe. Tak, ale w piłce na najwyższym poziomie, gdzie zawodnik przez 90 minut musi być w nieustannym ruchu, jest to nieuniknione. Ale gdyby, ktoś, kto nie trenuje piłki regularnie albo w ogóle nic nie robi zagrałby cały mecz, to byłby narażony na tego typu urazy o wiele bardziej niż trenujący kilka razy w tygodniu piłkarz.

5. Ma wpływ na przemianę materii

Futbol to prosta gra, która zawiera w sobie wiele ruchowych elementów. Trucht, sprinty, zwroty, obroty, skoki, to tylko te najprostsze przykłady, które jako pierwsze przychodzą nam do głowy. Można powiedzieć, że w piłce nożnej mamy każdy rodzaj aktywności, a to ma pozytywny wpływ na naszą przemianę materii.

6. Wzmacnia narządy wewnętrzne

Treningi piłki nożnej to nie tylko nieustanne doskonalenie swojej techniki gry, czy też motoryki, ale także różne gry i zabawy oraz ćwiczenia aerobowe, które wzmacniają takie narządy jak: serce i płuca. Dlaczego? Ponieważ intensywne ćwiczenia sprawiają, że organizm dziecka pobiera więcej tlenu, przez co m.in. narządy wewnętrzne i komórki są bardziej dotlenione.

Treningi w Akademii

Dziecko nie musi od razu zostać piłkarzem. Nie każdy sport jest dla każdego. Może zdecyduje, że nie jest to dla niego, i wtedy warto zapisać go na coś innego. Ale nie dowiesz się, czy maluchowi się podobało granie w piłkę, czy też nie, jeśli go nie zapiszesz na treningi. Dlatego nasza Akademia proponuje Ci, drogi rodzicu, abyś przyszedł ze swoją pociechą na pierwsze dwa darmowe trening zapoznawcze i sprawdził reakcje swojego dziecka. Być może masz w domu drugiego Lewandowskiego?

Warto pamiętać również, że najbardziej efektywne treningi są wtedy, gdy są one dopasowane do wieku dziecka. Obecnie prowadzimy zajęcia w sześciu kategoriach wiekowych: Skrzat (4-6 lat), Żak (7-9 lat), Orlik (10-11), Młodzik (12-13), Trampkarz (14-15), Junior Młodszy (16-17). Zapewniamy ciągłość szkolenia. Ponadto dla dobrego rozwoju na zajęciach na każdą grupę przypada dwóch certyfikowanych trenerów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wiosennych naborach kliknij tutaj.

Pamiętaj sport to zdrowie, a piłka nożna to prawidłowy rozwój. Im wcześniej się on rozpocznie, tym więcej przyniesie korzyści w przyszłości.


10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page